stránky Základní školy a mateřské školy nám. Jiřího z Lobkovic 22/121, Praha 3
 

McDonald´s Cup – 4., 5. třída

Dne 25.4.2018 se žáci naší školy, Perunka i Lobkovicovo,  zúčastnili 21. ročníku fotbalového turnaje McDonald´s Cupu.

Turnaj byl rozdělen do dvou skupin po 4 týmech. Sehráli jsme v naší skupině tři zápasy, které rozhodly o další fázi turnaje.

První zápas proti ZŠ Jarov 2:2.  Hned v úvodu zápasu jsme dostali dva rychlé góly, které kluky trochu rozhodily. Uklidnil jsem je a začal je motivovat a dirigovat a hned to bylo znát, když dvěma góly srovnali skóre. Po bojovném závěru zápasu jsme bohužel už branku nevstřelili a byla z toho remíza 2:2.

Druhý zápas proti ZŠ Saifertova 4:1. V úvodu jsme dali branku, soupeř odpověděl vyrovnávacím gólem. Kluci zabrali a byly z toho další tři krásné góly a jasné vítězství 4:1. Kluci si to vyloženě užili a nabrali potřebné sebevědomí do rozhodujícího zápasu.

Třetí zápas proti ZŠ a MŠ Cmelnice 0:5. Čekal nás souboj s těžkým soupeřem, který v předchozích duelech nastřílel 18 gólů a žádný neinkasoval. Hned po úvodním rozehrání vystartoval hráč soupeře na naši branku a prokličkoval se obranou a dal gól. Kluky to rozhodilo a po chvíli jsme opět dostali další gól. Soupeř nás prakticky nepustil ke své brance, měli jsme jen dva přímé kopy, ale neúspěšně a hned na to jsme inkasovali další tři góly a bylo rozhodnuto. Skóre 0:5, a to znamenalo třetí místo ve skupině a postup do bojů o 5 až 8 místo.

Další zápas proti ZŠ Jeseniova 7:2. Vítěz tohoto zápasu bude hrát o konečné 5. a 6. místo, poražený o 7. a 8. místo.

Zápas měl opatrný začátek, ale podařilo se nám dát dva rychlé góly. Soupeř odpověděl gólem. Kluci zabrali a vstřelili další dva góly. Soupeř odpověděl ránou na bránu a náš gólman si bohužel srazil sám balón do naší branky. To nás nepoložilo a odpověděli jsme třemi přesnými zásahy do soupeřovy branky a byl z toho krásný výsledek 7:2

Poslední zápas o páté místo proti ZŠ Chelčického 2:1. V úvodu se nám podařilo vstřelit gól. Soupeř nás pak zatlačil a podařilo se mu vyrovnat. Kluci byli namotivovaní předchozím zápasem a zabrali a byl z toho gól na 2:1. Pak to byl souboj kdo s koho. Bohužel pro soupeře se špatným koncem. Tento výsledek jsme už nepustili a bylo z toho vítězství 2:1 a celkové 5. místo.

Naším nejlepším střelcem byl s pěti góly Prokop.

Chtěl bych klukům poděkovat za bojovnost a sportovního ducha a popřát další sportovní úspěchy.

Pavel Beneš, kouč

Fotky zde.