Fotbalový turnaj o Pohár Františka Josefa 1

Autor: Dana Taussigová <dana.taussigova(at)seznam.cz>, Téma: Kroužky, Vydáno dne: 24. 05. 2016

Hurááá   je to tady !!!

 

Dne 12.05.2016 jsme se zúčastnili 3. ročníku fotbalového turnaje O Pohár Františka Josefa I. pořádaného městskou částí Praha 3.

V předchozích ročnících jsme se oťukávali a postupně zvedali výš tabulkou... V 1. ročníku to bylo 6. místo, ve druhém ročníku gólem 30 vteřin před koncem finálového zápasu krásné 2. místo.

Letos jsem věřil klukům, že to konečně vyjde a pohár bude náš.

Bohužel stalo se to, co jsem nečekal, marodka oslabila náš tým. Milí rodičové, pamatujete si americký western "7 statečných" ?

Tak se i stalo. Vyrazil jsem se sedmi hráči vstříc snu o vítězství na turnaji.

Více v článku...

 1. zápas ZŠ  Perunka - ZŠ Jeseniova

Zápas začal, začalo i malinko pršet, dvěma góly během 5 minut jsme se dostali do vedení, ale v druhé polovině zápasu nás soupeř zatlačil a dvěma góly srovnal skore a to jsme už udrželi do konce utkání. skore 2:2

2. zápas ZŠ  Perunka - ZŠ Jaroslava Seiferta

Počasí se neumoudřilo, drobně pršelo dál, ale nás to nerozhodilo a po 5 minutách dáváme gól a vedeme  1:0.

Soupeř nás mírně zatlačil, ale uhájili jsme vítězství, šance jsme ještě měli a nedali.

3. zápas ZŠ  Perunka - ZŠ Chmelnice

Na řadu přišel zápas s loňskými vítězi a obhájci poháru, kteří nás o něj připravili. Zápas začal na obou stranách gólovými šancemi, první gól se podařilo vstřelit nám 1:0, pak nás soupeř zatlačil a podařilo se mu vyrovnat 1:1, nás to ale nezaskočilo, bojovali jsme dál a snažili se zápas vyhrát.

Ještě bylo dost času na vstřelení vítězné branky a povedlo se, jdeme do vedení na 2:1.

V závěru zápasu ještě šance byly, nedali jsme a ani nedostali a zaslouženě vyhráli.

4. zápas  ZŠ  Perunka - ZŠ Chelčického

Matematika byla jasná - vyhrát a udržet si naději na 1. místo a získat vytoužený pohár. Začali jsme náporem, bohužel branka nepadla, pak nás soupeř tlačil, ubránili jsme se a vyrazili do útoku, který přinesl dlouho očekávaný gól 1:0. Soupeř se snažil vyrovnat, ale měl smůlu a nepodařilo se mu to.

5. zápas ZŠ Perunka -  ZŠ Cimburkova

Přišel poslední zápas turnaje a kluci věděli, že musí vyhrát, aby získali ten velký putovní pohár.  Od začátku do konce zápasu makali a ovoce se dostavilo v podobě nastřílených gólů. Celkem jednoznačně přestříleli soupeře v poměru 6:1!  A zaslouženě tak vyhráli celý turnaj .

Chtěl bych poděkovat hráčům: Martin Soukup, Dan Soukup, Kuba Huml, Maty Maršálek, Zheesha Naveed, Štěpán Bartáček, Milan Nguen za jejich bojovnost a týmovou práci. Dále chci poděkovat mamince Matyho, která nám hodně pomohla v tom, že nám přivezla rukavice pro brankáře, kopačky pro jednoho hráče a hlavně za focení celého turnaje a fandění.

Kluci moc Vám děkuji a jsem na Vás pyšný.

Nejlepším hráčem našeho týmu byl vyhlášen Dan Soukup a zároveň i nejlepší střelec se 6 góly, Kuba Huml  4 góly a Maty Maršálek 2 góly.

autor Pavel Beneš   (coach)