Dětský fotbalový pohár

Autor: Dana Taussigová <dana.taussigova(at)seznam.cz>, Téma: Kroužky, Vydáno dne: 14. 01. 2016

Dne 13. 1. 2016 se naše škola zúčastnila 6. ročníku Dětského fotbalového poháru v hale Motorlet Praha.

Více v článku ...

Máme za sebou druhý fotbalový turnaj v hale. Na turnaj jsme jeli vylepšit loňské 6. místo a chlapci celý rok pilně trénovali, aby byli lepší.

Na turnaji bylo opět devět týmů, opět rozdělených do tří skupin a chlapcům se po velmi dobrém výkonu i trošce smůly podařilo vybojovat velmi krásné 3 místo. Trochu zklamáním pro nás je nepostupové místo do semifinálového turnaje, protože postupovali jen první dva týmy.

Děkuji Adamovi S., Dankovi S., Martinovi S., Jakubovi P., Jakubovi H., Matymu M., Štěpánkovi B. a Matějovi A. za jejich bojovný výkon.

K prvnímu utkání jsme nastoupili proti ZŠ Barandov. Po velmi dobrém výkonu a neproměněných šancích jsme vyhráli 1:0 golem Kuby.

Ke druhému utkání jsme nastoupili proti ZŠ Podbělohorská 1. Opět řada šancí, neproměněné trestné kopy, velice dobrá obrana, a proto zápas skončil nerozhodně 0:0.

Ke třetímu utkání jsme nastoupili proti ZŠ Slivenec. Toto utkání se pro nás vyvíjelo velice slibně, nastřelené dvě tyče, dvakrát chlapci netrefili prázdnou bránu a jak se říká nedáš, dostaneš, stačila chvilka nepozornosti a dostali jsme laciný gól po rohovém rozehrání.

Zápas pro nás skončil smolně 0:1 a tím nás čekal zápas o konečné druhé a třetí míto.

K poslednímu utkání jsme nastoupili proti FZŠ O Chlupa, která před tímto zápasem jen remizovala s týmem ZŠ Slivenec.

Potřebovali jsme vyhrát a získat druhé místo, postupové na semifinálový turnaj.

Chlapci bojovali a útočili, opět neproměněné šance a pozapomenutá obrana... Dostali jsme dvě branky po sobě během 5 minut.

Kluci byli jako opaření a smutní. Tak jsem je povzbudil, že do konce zápasu je ještě 5 minut a ať zaberou. Vlítli na hřiště a během 3 minut díky dvěma trefám Danka a Adama skore srovnali. V závěru nám rozhodčí neuznal gól z rohového kopu, který Adam zřejmě tečoval a nastřelené tyčky po přímém kopu jsme obrat nedokonali a skončili na krásném 3 místě.